Sabit Çocuk Trafik Eğitim Parkı

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu “Çocuk Trafik Eğitim Parkları Yönetmeliği” ile yerel yönetim ve il özel idarelerimize, il ve ilçelerimizde “Çocuk Trafik Eğitim Parkı” yaptırılması görevini vermiştir. Türkiye’de çocuk trafik eğitim parkları bazı yerel yönetimlerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Fakat ülkemizde gerçek anlamda amacına ve teknik şartnamesine uygun, doğru bir eğitim hizmeti verebilecek özelliklerde yeterli sayıda çocuk trafik eğitim parkının mevcut olduğu söylenemez.

Amacı trafik bilincinin oluşturulması olan çocuk trafik eğitim parklarının yapımı planlanırken proje aşamasında trafik kural ve geçiş haklarının uygulanmasına olanak verecek ve trafik işaret levhalarının mesajına cevap verebilecek şekilde projelendirilmesi gerektiği gibi yol yapım standartlarına da uygun geometride de tasarlanması, öğrencilerin eğitim işlevini sağlayabilecek bir teknikte inşaatının yapılması, gereken önemli bir hizmet olarak düşünülmelidir. Aksi halde geriye dönüşü olmayan harcamalara sebep olunabilecektir. Bugüne kadar yaptırılan birçok çocuk trafik eğitim parkının da işlevinin olmadığı gibi yararlı olarak kullanılamadığı da görülmektedir.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafik hizmetleri ayrı bir uzmanlık dalı olup bu hizmetlerin deneyimli trafik mühendisleri tarafından gerçekleştirilmesi de ayrıca önem arz etmektedir.

Kuruluşumuz 25 yıllık bir tecrübe ile trafik danışmanlık, proje ve yapım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Bugüne kadar kamu sektöründe olduğu kadar özel bir kuruluş olarak da uzun seneler üzerinde çalıştığımız trafik sorunlarının çözümleri dahilinde Çocuk Trafik Eğitim Parkları projelendirilmesi ve yapımı da bulunmaktadır.

İl veya ilçenizde yapmayı düşündüğünüz çocuk trafik eğitim parkı için firmamızla irtibata geçebilir, her türlü konuda bize danışabilirsiniz.

Çocuk Trafik Eğitim Parkları Yönetmeliği

Sağ taraftaki menüden, konusunda uzman trafik mühendislerimizin tasarladığı Örnek Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projemiz için maketimizi ve yerel yönetimlerimize hazırladığımız çocuk trafik eğitim parkı projelerimizi inceleyebilirsiniz.

Örnek Projeler:

  • Örnek Çocuk Trafik Eğitim Parkı Projesi
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi
  • İstanbul Ümraniye Belediyesi
  • Şanlıurfa Siverek Belediyesi
  • Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü
  • Manisa Gördes Belediyesi
  • Antalya Konyaaltı Belediyesi
Call Now Button

İletişim Formu